Szukaj na stronie

Ćwiczenia na mięśnie plecówJedna z moich ulubionych partii ciała. Uwielbiam je ćwiczyć zaraz po nogach, gdyż mam typ budowy ciała X tzw. klepsydry, dzięki czemu łatwo mi było coś wypracować. Mięśnie grzbietu są jednym z ważniejszych dla naszego ciała, bo biorą udział praktycznie we wszystkich ruchach, jakie wykonujemy, szczególnie na stojąco. Mówi się, że szerokie plecy są oznaką siły i zdrowia. Owszem, to powiedzenie zgadza się stu procentowo, ze względu na wszechstronne zaangażowanie tej grupy mięśni we wszystkich naszych czynnościach zarówno dnia codziennego, jak i treningowych.

Zanim przejdziemy do konkretów, chciałam jeszcze przystanąć nad jednym drażliwym tematem. Szerokie plecy są pożądane u mężczyzn to wiadome, ale niestety jak niektóre kobietki usłyszą, że mają zadbać o górną część ciała na treningach..chyba się domyślicie, jaka jest ich reakcja. Chciałam Was wyprowadzić z tego błędu moje drogie Panie, bo to oczywiście bzdura. Trenując mięśnie grzbietu to raz, że wzmacniamy je co oczywiście jest dla Was mega plusem, nie oznacza od razu, że rozrośniecie się wszerz i będzie chodzić jakbyście miały wieszaki pod bluzką! Jeśli popracujecie nad plecami i ramionami włącznie, to gwarantuję, że zdobędzie idealną sylwetkę. A dlaczego? Otóż wiele z Was marzy o wąskiej talii, ale żeby ładnie ją uwidocznić, nie wystarczy pozbyć się tkanki tłuszczowej. Oczywiste jest też, że nie zrobicie sobie operacji plastycznej i nie wytniecie żeber. Dużo zależy też od typu budowy kobiety. Jeśli jednak jesteś typem X, czyli klepsydry (gdzie biodra i ramiona masz naturalnie szersze) jesteś wręcz w idealnej sytuacji, aby osiągnąć wymarzoną talię. Zasada jest jedna..musisz popracować nad górą, aby Twoje ciało wyglądało na smukłe i zdrowe. Także nie bójcie się wziąć sztangi w ręce i podźwigać, bo żeby osiągnąć zamierzony efekt w tym przypadku, warto skupić się na górnej partii.


Poniżej przedstawiłam Was wykaz najbardziej popularnych ćwiczeń dla każdego poziomu zaawansowania. Prawie wszystkie z nich mają różne zastosowanie sprzętu (sztangą, hantlami czy na maszynie), dzięki czemu można je wykonywać zarówno w domu jak i na siłowni. 
Optymalna ilość powtórzeń ćwiczenia to 15 razy w 3 seriach. 

Pamiętajcie, aby przed każdym treningiem zrobić rozgrzewkę! Przed treningiem się NIE rozciągamy, tylko rozgrzewamy! Możemy wykorzystać do tego bieżnie, rowerek, skakankę czy orbitrek lub skorzystać z gotowych schematów, które zamieściłam TUTAJ

PODCIĄGANIE SZTANGI W OPADZIE
(sztanga, hantle, gumy)
najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe, czworoboczne, mięśnie równoległoboczne(sztanga)3 komentarze:

  1. Chyba pora zabrać się za ćwiczenia! Czujemy się zmotywowani :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mega! Szczególni kręci mnie anatomiczny opis na które mięśnie działają poszczególne ćwiczenia! <3 Kasia :)

    OdpowiedzUsuń

Miło mi gościć Ciebie na mojej stronie. Mam nadzieję, że przepis lub artykuł Ci się spodobał i jeszcze do mnie wrócisz :)

Copyright © ZDROWO I AKTYWNIE , Blogger