Szukaj na stronie

Trening na mięśnie brzucha


Zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha dla początkujących, jak i dla zaawansowanych.


Brzuch jest zmorą wielu osób. Bardzo duża część myśli, że jak będzie go katować brzuszkami w ilości 1000 lub innymi w ilości przekraczającej ludzkie możliwości osiągnie sześciopak. Nic bardziej mylnego..Za to obowiązują dwie główne zasady:

-nie zrobisz brzucha jedząc to, co ci wpadnie w ręce, nawet gdy będziesz wylewać z siebie siódme poty!

-tylko redukcja pozwoli spalić nadmiar tkanki tłuszczowej w tej partii. Nie ma diety, nie ma płaskiego brzucha proste.
A co to jest ta redukcja i deficyt kaloryczny? Zapraszam do mojego artykułu, gdzie wszystko na ten temat jest opisane i jak wygląda obliczanie zapotrzebowania kalorycznego. TUTAJ

Druga sprawa to odpowiedni dobór ćwiczeń. Miliony zwykłych brzuszków już dawno odeszły w niepamięć. Zastąpione je mniej inwazyjnymi ćwiczeniami i dającymi więcej efektów niż bujanie się w to i z powrotem. Zaprezentuję Wam taki zestaw, że w połączeniu oczywiście z odpowiednią dietą zaczniecie budować swój wymarzony cel.

Brzuch wykonywać najlepiej na koniec treningu i co ważne zaczynając od dolnej partii,bo jest ona słabsza niż górna. A dlaczego nie na początku? Tak naprawdę w każdym ćwiczeniu, jakie wykonujemy na górne czy dolne partie, zaangażowane są mięśnie brzucha w mniejszym lub większym stopniu. Są naszym stabilizatorem tak samo jak kręgosłup. Zmęczenie ich na samym początku spowoduję słabsze napięcie podczas kolejnych ćwiczeń i tym samym dojdzie do przemęczenia mięśnia i gorszego efektu.

Ważna jest również regeneracja, która też jest zależna od treningu. Osoby zaawansowane trenują nawet 5x w tygodniu, lecz dla osób początkujących zalecane jest co 2-3 dni. Jeśli chodzi o ilość powtórzeń, zalecane jest 3 lub 4 serie po maks powtórzeń lub 12-15 razy w zależności od stopnia zaawansowania.Pamiętajcie, aby przed każdym treningiem zrobić rozgrzewkę! Przed treningiem się NIE rozciągamy, tylko rozgrzewamy! Możemy wykorzystać do tego bieżnie, rowerek, skakankę czy orbitrek lub skorzystać z gotowych schematów, które zamieściłam.


SCYZORYK
prosty brzucha, skośne brzucha

SPIĘCIA BRZUCHA LEŻĄC
mięśnie proste brzucha, skośne brzucha

SKŁONY TUŁOWIA Z PRZYCIĄGANIEM KOLAN NA ŁAWCE 
proste brzucha

SKŁONY TUŁOWIA Z LINKĄ NA WYCIĄGU 
proste brzucha, skośne brzucha

DESKA 
prosty brzucha, skośne brzucha

8 komentarzy:

 1. Kasiu takie Cwiczenia jak znalazł po świętach

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne te ćwiczenia, ja na razie lubuję się w kardio i interwałach :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to trzeba koniecznie dorzucić jakiś trening siłowy co by skóra elastyczności i mięśnia nabrała :)

   Usuń
 3. Ja niestety przez problemy zdrowotne przystopowałam z treningami :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na siłę nie ma co robić, szczególnie przy problemach zdrowotnych. Zdrówka życzę i wracaj szybko do treningów :)

   Usuń

Miło mi gościć Ciebie na mojej stronie. Mam nadzieję, że przepis lub artykuł Ci się spodobał i jeszcze do mnie wrócisz :)

Copyright © ZDROWO I AKTYWNIE , Blogger