Szukaj na stronie

Skuteczne ćwiczenia na mięśnie ramion


Rozpoczynam serię wpisów poświęconym treningom. Nie samym jedzeniem w końcu żyjemy, a zobowiązałam się, że takie ciekawostki będą na mojej stronie przecież. 
Nie jestem typem osoby, co pokazuje ćwiczenia na sobie. Od tego jest teraz internet i nie na tym to polega by jedno ćwiczenie miało miliony filmów różnych osób. Większość pochodzi od jednego wykonawcy, najbardziej popularnego i moim wybrańcem jest atlas ćwiczeń od SFD.pl. Na jego przykładach będę kategoriami pokazywała zestaw najbardziej popularnych ćwiczeń, które możecie wykonywać. Zaczniemy od barków. ⏬


Mięśnie ramion składają się z trzech aktonów: przedni, boczny i tylni. Są najbardziej rzucającymi się w oczy mięśniami określającymi osobę wysportowaną. 

Często się słyszy, że ta grupa mięśniowa powinna dotyczyć tylko mężczyzn, lecz ja się zupełnie z tym nie zgadzam. My kobiety, nie powinnyśmy się bać ich trenować! Po pierwsze nie jesteśmy w stanie zbudować tak mocno rozwiniętych, jak u mężczyzn, jedynie co możemy zdziałać, na plus oczywiście to ładnie je uwypuklić i wzmocnić. Zapewniam Was, że wcale nie będziecie wyglądać jak facet..takie barki są okazem siły i zdrowia! Są różne zdania i rodzaje sylwetek, jednej podoba się bardziej umięśnione ciało, a drugiej nie. Nie mi to oceniać i przekonywać jedną grupę do drugiej. Ważne, aby czuć się dobrze z tym, ale też nie wrzucać wszystkich do jednego worka. 

Jeśli chodzi o skuteczny trening barków dla osoby początkującej, ważne jest, aby odpowiednio dobrać ciężar do wykonywanego ćwiczenia. Słabe mięśnie barków nie lubią dużych przeciążeń, dlatego zaleca się mniejsze obciążenie, przekładając na większą ilość powtórzeń na początku. Zbyt duży ciężar nie pozwoli wykonać prawidłowo ćwiczenia, a może szybko spowodować przeciążenie stawu i co za tym idzie jego uszkodzenie. 

Poniżej przedstawiłam Was wykaz najbardziej popularnych ćwiczeń dla każdego poziomu zaawansowania. Prawie wszystkie z nich mają różne zastosowanie sprzętu (sztangą, hantlami czy na maszynie), dzięki czemu można je wykonywać zarówno w domu jak i na siłowni. 
Optymalna ilość powtórzeń ćwiczenia to 15 razy w 3 seriach. 

Pamiętajcie, aby przed każdym treningiem zrobić rozgrzewkę! Przed treningiem się NIE rozciągamy, tylko rozgrzewamy! Możemy wykorzystać do tego bieżnie, rowerek, skakankę czy orbitrek lub skorzystać z gotowych schematów, które zamieściłam TUTAJ


PODCIĄGANIE WZDŁUŻ TUŁOWIA
WYCIĄG DOLNY, SZTANGA, HANTLE
przednie i boczne aktony

WYCISKANIE W GÓRĘ SIEDZĄC LUB STOJĄC 
NA MASZYNIE LUB HANTLAMI
przednie i boczne aktony
LINK

UNOSZENIE RAMION PRZODEM 
WYCIĄG DOLNY LUB SZTANGA, HANTLE
przednie i boczne akrony

UNOSZENIE BOKIEM HANTLI SIEDZĄC LUB STOJĄC
środkowe aktony

ODWODZENIE RAMION W BOK W OPADZIE TUŁOWIA
HANTLAMI
tylne aktony

ODWODZENIE RAMION W TYŁ 
NA WYCIĄGU GÓRNYM
tylne aktony

źródło www.kulturystyka.pl/atlas


4 komentarze:

 1. Mięśnie ramion to dla mnie zmora. Niestety nie wiem, kiedy zdołam je wyćwiczyć tak, jak tego chcę.

  https://bitasmietanka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważną rzeczą jest właśnie jakie masz zamiary, bo jeśli chcesz je zbudować, potrzeba zmienić dietę na nadwyżkę kaloryczną. Bez tego tylko je wzmocnisz i ujędrnisz :)

   Usuń
 2. Ciekawy wpis, ja niestety mam stan zapalny barku, więc na razie skupiam się na rehabilitacji :)

  OdpowiedzUsuń

Miło mi gościć Ciebie na mojej stronie. Mam nadzieję, że przepis lub artykuł Ci się spodobał i jeszcze do mnie wrócisz :)

Copyright © ZDROWO I AKTYWNIE , Blogger