Szukaj na stronie

Korzyści z jedzenia orzechów włoskich

Orzechy włoskie uczulają rzadziej niż laskowe, ale mimo wszystko powinni się ich wystrzegać alergicy. Ze względu na zawartość szczawianów muszą ich także unikać osoby cierpiące na kamicę nerkową czy artretyzm. 

Biją na głowę inne orzechy swoim smakiem moim zdaniem. Często dodaje je do ciast, do masy czy tylko na posypkę. Oczywiście odsyłam do zakładki orzechy, gdzie znajdziecie przepisy na wykorzystanie orzechów.

👉Dbają o układ krążenia.
Zawarte w orzechach wielonienasycone kwasy tłuszcze i sterole roślinne obniżają poziom złego cholesterolu, działają przeciwzapalnie i chronią przed powstawaniem zakrzepów. Dodatkowo L-arginina przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych.  Dzięki temu orzechy obniżają ciśnienie krwi oraz zmniejszają ryzyko zawału serca.

👉Usprawniają pracę mózgu.
To zasługa dużej ilości fosforu, a także miedzi, manganu i kwasu linolenowego, z którego organizm produkuje kwasy omega-3. To właśnie one są głównym budulcem komórek mózgowych .

👉Działają bakteriobójczo.
Orzechy włoskie znane są z silnego działania bakteriobójczego, przeciwzapalnego i grzybobójczego. Wykorzystuje się je przy zwalczaniu paciorkowców, gronkowców, a także niektórych pasożytów przewodu pokarmowego.

👉Zmniejszają ryzyko nowotworów.
Zawarte w nich kwasy fenolowy i elagowy mają działanie mają działanie przeciwnowotworowe-wiążą u unieszkodliwiają substancje rakotwórcze. 👉Koją nerwy.
Dzięki zawartości kwasu lanolinowego, kwasu foliowego oraz magnezu orzechy włoskie mają dobroczynny wpływ na komórki nerwowe. Poleca się je osobom nadpobudliwym, zestresowanym, a także przemęczonym lub mających problemy ze snem.

👉Wspomagają leczenie żylaków.
To zasługa działających ściągająco garbników, przeciwzapalnych flawonoidów i związków hamujących drobne krwawienia z naczyń.

👉Chronią wątrobę.
Polifenole znajdujące się w orzechach zapobiegające toksycznym (np. polekowym) zniszczeniu wątroby.


3 komentarze:

  1. Orzechy włoskie są cudowne! I do tego Nasze, więc tym bardziej warto jeść :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam orzechy i staram się jeść codziennie. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Kocham orzechy szczególnie włoskie :)

    OdpowiedzUsuń

Miło mi gościć Ciebie na mojej stronie. Mam nadzieję, że przepis lub artykuł Ci się spodobał i jeszcze do mnie wrócisz :)

Copyright © ZDROWO I AKTYWNIE , Blogger