Szukaj na stronie

Słodko kwaśna tarta jaglana z kiwi

Zauważyłam, że poprzedni przepis wzbudził niemałe zainteresowanie wśród czytelników, dlatego posiadając naddatek kaszy jaglanej, stworzyłam kolejny smakołyk podobny do poprzedniego. Przepis na truskawkową tartę znajdziecie w linku.

Tym razem postawiłam na połączenia smakowe słodkiego z kwaśnym i to był super pomysł😎i BEZ DODATKU JAJEK. Tutaj nie dawałam konkretnego źródła tłuszczu do masy, żeby dać wybór konsumentom. Sposobem na podbicie tłuszczu będzie np.posypanie startą gorzką czekoladą po upieczeniu😊i mamy kolejny pełnowartościowy deser.💪😇 Ja dodatkowo posypałam cukrem pudrem na wierzchu, ale zapomniałam, że to mokre ciasto i wszystko w minutę wsiąkło😁😁,stąd te białe plamki na zdjęciu.😅


Wartości odżywcze 1 porcji (wyszło 12)
z czekoladą: 90 kcal  B 3 g W 16 g T 2 g
bez czekolady: 77 kcal  B 3 g W 14 g T 0,5 g

Składniki na formę 20 cm:
▸150 g kaszy jaglanej 
▸2 dojrzałe banany
▸3 szt. kiwi
▸100 g twarogu chudego (lub 200 g białka jaj)
+2 kostki startej gorzkiej czekolady do posypania

Przygotowanie:
1. Kaszę jaglaną gotujemy. Polecam swoje wskazówki.
2. Ostudzoną kaszę wrzucamy do blendera/melaksera, dodajemy pokrojone w plastry banany, jedno kiwi, twaróg/ ubite białka jaj (możecie wedle uznania dosłodzić) i miksujemy wszystko na jednolitą masę. 
3. Powstałą masę wylewamy do formy wyłożonej papierem do pieczenia i wyrównujemy. Pozostałe 2 szt. kiwi kroimy w talarki i wciskamy w ciasto. Pieczemy 45 min. 180 stopni. Po upieczeniu możecie posypać startą czekoladą.

6 komentarzy:

  1. Uwielbiam kaszę i dużo jej jem, ale jakoś nie na słodko... muszę wypróbować :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na prawdę polecam :) idealnie smakuje do różnych rodzajów deserów :)

      Usuń
  2. Robiłam, na surowo pyszne. po 45 minutach w piekarniku ciasto jest lejące, probowalam z 10-15 minut dluzej, jest lepiej, ale nie daje sie odkleić od papieru... :( co w takim wypadku? jak ratować?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie wiem dlaczego ciasto zrobiło się lejące, bo nie ma składników które do tego by się przyczyniły. Mi nawet łezka płynu nie powstała.. A dałaś twaróg czy białka? Może źle kasza jaglana była ugotowana? (nie wchłonęła całej wody)

      Usuń
  3. Niby dobrze. I robiłam z twarogiem. Spróbuję jeszcze raz ale wygotuje ja do oporu.moze za trzecim.razem będzie sukces :) na razie czaję się na tego nowego sterniczka. Też pięknie wygląda :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Serniczka też oczywiście polecam :)
      Jeśli chodzi o ten przepis, to może łatwiej mi będzie pomóc jak pokażesz mi jak to etapami na zdjęciach albo filmie? Bo na prawdę nie przychodzi mi do głowy, co może być powodem lejącej się masy :(

      Usuń

Miło mi gościć Ciebie na mojej stronie. Mam nadzieję, że przepis lub artykuł Ci się spodobał i jeszcze do mnie wrócisz :)

Copyright © ZDROWO I AKTYWNIE , Blogger